Bylinky a bylinné soli pro zahřívací koupele

Bylinky a bylinné soli pro zahřívací koupele

Komu z nás by se nelíbila, po náročném dni, relaxace v podobě příjemné a voňavé koupele. A proč si ji nepřipravit? Využít můžete bylinky z vlastních zásob, nebo si je můžete zakoupit v bylinkářských obchůdcích. Velmi příjemné jsou také bylinné soli, které lze zakoupit již hotové nebo si je můžete vyrobit doma. Na jejich výrobu můžete použít jednat sušené bylinky, ale vhodné jsou i různé druhy esenciálních olejů, které soli dodají nejen výživu, ale i vonné látky. A proč si bylinné soli vyrábět doma? Budete znát jejich přesné složení a vyrobíte si produkty ideální právě pro vás a bez přidaných chemických látek.

Bylinné lázně lze využívat celoročně, ale ideální jsou právě pro zimní období, kdy je pokožka unavená a vyčerpaná. Kromě toho pokožka v chladu trpí, proto jsou pro zimní období vhodné také koupele revitalizační, které tělu dodají nejen teplo, ale i energii, zklidní jej a zároveň zlepší naši náladu. Blahodárný vliv na kůži má koupel z pýru, lopuchu, měsíčku, eukalyptu nebo lichořeřišnice.

 

Horká bylinná koupel stimuluje krevní oběh a díky teplu se můžete zbavit i některých malých bolestí. Lze ji využít i jako první pomoc při nachlazení.

Jak si vyrobit domácí bylinnou sůl

Výroba bylinných solí není není nijak složitý proces. Na kvalitu výsledné směsi mají vliv nejen druh soli a bylinky, ale i vyživující rostlinné či esenciální oleje, jež dodají výživu a příjemnou vůni.

Jako základ můžete zvolit hrubozrnnou himalájskou sůl nebo jemnou sůl mořskou, do níž přidáte bylinky. Pokud chcete směs obohatit o nějaký druh oleje, vhodný je například mandlový či avokádový. Díky nim nebudete muset, po koupeli, použít žádný vyživující tělový krém.
Směs skořice a pomeranče zahřeje, podpoří krevní oběh a dobrou náladu. Pokud použijete sůl epsomskou, zároveň podpoříte detoxikaci pokožky a také ji nádherně zvláčníte. Tato směs je ideální pro koupel nohou.

Jako základ příjemné a hřejivé koupele poslouží i silný bylinný nálev, který si připravíte ze směsi sušené majoránky, mateřídoušky nebo rozmarýnu.

Citronela - 5 ml Nechcete si připravovat domácí bylinou sůl. Kupte si již hotové esenciální oleje např. Citronela.

Knihy o bylinkách

Podívejte se jaké knihy o bylinkách jsou na trhu.

Koupit knihy o bylinkách