Bylinky vhodné do salátů

Mnoho lidí pěstuje nebo sbírá bylinky pro jejich nesporné léčivé účinky. Ovšem to není jediný klad, který nám bylinky přináší. Bylinka jsou stéle více oblíbenou nejen profesionálních kuchařů, ale také jako dochucovadlo pokrmů v běžných domácnostech. Každá bylinka má svou specifickou nezaměnitelnou chuť a vůni, proto se k různým pokrmům hodí různé druhy bylinek. Bylinky podtrhnou chuť celého pokrmu, mdlá jídla dostanou hned „šmrnc“ a navíc, provoní vám celou kuchyň. Zvláštní skupinou v užívání bylinek jsou právě saláty. Pro jejich obrovskou různorodost se nedá jednoznačně určit, která bylinka se hodí do všech salátů. Zkuste dochutit vaše saláty bylinkami a salát už nebudete chtít jinak. Pokud si nejste jisti výběrem bylinky, zkuste naše tipy.

Těstovinový salát

Pokud do něj přidáte houby bude vám skvěle chutnat s tymiánem nebo bazalkou – tu přidejte do jakéhokoliv těstovinového salátu. Oregano skvěle doplní těstovinový salát se zeleninou.

Zeleninový salát

Do zeleninového salátu můžete přidat prakticky všechny bylinky, ale nejvíce se na něm pochutnáte s oreganem – výborný v kombinaci s rajčaty, s tymiánem, majoránkou, saturejkou, petrželkou, libečkem, pažitkou, koriandrem nebo estragonem. Do klasického okurkového salátu nasekejte kopr. Tato aromatická bylinka se nehodí jen do „koprovky“.

Bramborový salát

Klasické vánoční jídlo má u nás mnohaletou tradici, zkuste být netradiční a vytvořte bramborový salát zdravěji. Vynechte majonézu a dochuťte salát čerstvě nasekanou petrželkou nebo libečkem. Nebude vám po něm těžko a jeho chuť vás dostane. Vyzkoušet můžete také kopr.
Náš tip: Připravte tento salát ke gril párty a úspěch máte zaručený.

Luštěninový salát

Bílkoviny, obsažené v luštěninách potřebuje tělo ke stavbě svalové hmoty a jsou skělou alternativou, pokud nejíte maso. U nás výhody a chutě luštěninových salátů lidé teprve objevují. Cizrna se stále více vyskytuje v českých kuchyních a salát z ní s petrželkou nebo bazalkou může být zdravou a chutnou svačinou.

Vajíčkový salát

Nezáleží, jestli doma připravujete klasický vajíčkový salát nebo máte svůj vlastní recept. Vajíčka v kombinaci s pažitkou nebo libečkem skvěle chutnají.

Sladké saláty

Sladké ovocné saláty dochuťte mátou nebo šalvějem. Vynikne jejich svěžest a čerstvost ovoce.

Znáte Naděje-byliny.eu ?

Českou rodinnou firmu založenou oceňovanou bylinkářkou Mgr. Jarmilou Podhornou.

Koupit bylinky