Spánek

jak na zdravý spánek

Home | Zdraví | Spánek

Každý z nás ví, že hluboký a kvalitní spánek je pro naše tělo velmi důležitý. Dochází během něj k regeneraci organismu, který díky němu získává i potřebnou energii. Poku nemá organismus potřebný zdravý spánek, dochází k narušení jeho biorytmu, což může způsobit celou řadu zdravotních obtíží. Pro dobrý a kvalitní spánek je potřeba dodržovat dobré spánkové návyky. Kvalitní spánek lze podpořit i celou řadou bylinek.

Kozlík lékařský

Bylinka vhodná při nespavosti, která je způsobená stresem či přepracováním. Mnohé může odradit jeho chuť.

Meduňka lékařská

Tato bylinka nabízí příjemnou a osvěžující citronovou vůni a velmi často se využívá jako ozdoba letních nápojů. Čaj z ní připravený se velmi často používá jako podpora při nespavosti. Kromě toho pomáhá při úzkostných stavech, uvolňuje napětí a navozuje lepší náladu. Meduňka je bylinka, kterou mohou používat jak dospělí, tak i děti.

Třezalka tečkovaná

Bylinka, která nabízí celou řadu výhod. Kromě toho, že podpoří dobrý a kvalitní spánek, má dobrý vliv i proti nervovým obtížím. Není vhodná pro ty, kdo mají pylovou alergii a pro lidi užívající antidepresiva. Také zvyšuje fotosenzibilitu, není ani vhodná její kombinace s antikoncepcí.

Chmel otáčivý

Kromě toho, že je to surovina pro výrobu piva, je to dokonalý pomocník proti nespavosti. Flavonoidy, které jsou v chmelu obsažené, nabízejí účinky relaxační a mírně sedativní. Vhodná je i jeho kombinace s kozlíkem lékařským.

Levandule lékařská

Tato bylinka pocházející původně ze Středomoří, se velmi hojně rozšířila i u nás a nalezneme ji po celém světě. Velmi často využívané jsou její relaxační účinky. Pro dobrý a kvalitní spánek si můžeme připravit čaj z levandulových květů. Levandulový olej je výborný pomocník pro odpočinek a relaxaci.

Heřmánek pravý

Tato bylinka nabízí zklidňující účinky velmi dobře pomáhá odbourávat stres. Dobrý spánek podpoří heřmánkový čaj.

Znáte Naděje-byliny.eu ?

Českou rodinnou firmu založenou oceňovanou bylinkářkou Mgr. Jarmilou Podhornou.

Koupit bylinky