Prostata

Home | Zdraví | Prostata

Potíže s prostatou (předstojná žláza) patří k častým mužským trápením. I v těchto případech nabízí moderní medicína šetrnou léčbu bylinkami a výživou. Bylinky a vhodná strava dokáží minimalizovat potíže a mimo jiné jsou i účinnou prevencí.

Prostata (předstojná žláza) je u mužů umístěná pod močovým měchýřem. V normálním stavu je velká cca jako vlašský ořech. Problémy nastávají ve chvíli, kdy se prostata zvětší nebo zanítí. Její zbytnění vyvolává potíže s močením, protože tato žláza přímo nasedá na močovou trubici, která je utlačována.

Příznaky

Mezi typické příznaky zvětšené prostaty patří nutkání na močení, především v noci. Dále pak přerušované močení a neschopnost vyprázdnit celý močový měchýř, pálení při močení, slabý proud moči, bolest za šourkem i bolestivá ejakulace.

Ohrožená skupina

V alternativní medicíně se klade důraz na vliv psychiky u mužů, kteří tímto onemocněním trpí. Muž, jež trpí strachy, úzkostmi, vztekem, depresemi, je nevrlý, má jednoznačně náběh na dysfunkci prostaty bez ohledu na věk. S narůstajícím věkem se pak potíže ještě zhoršují.

Jak zahájit léčbu?

Léčbu je vhodné zahájit kompletní očistou těla. Detoxikaci se doporučuje provádět 2x za měsíc. Vhodné je popíjení Zaječice anebo Šaratice každé ráno nalačno celou láhev a během dvou hodin vypít ještě i půl litru vody, následně navštívit několikrát toaletu. Jedná se o velmi rychlou detoxikaci, která trvá přibližně 2,5 hodiny. Odpoledne již lze konzumovat dušenou zeleninu, rýži a lehká dietní jídla. Důležité je také během dne pak vypít 2 litry čisté (nejlépe odstáté a filtrované) vody. Ideální je nechat tuto detoxikaci na víkend.