Bolení v krku

Home | Zdraví | Bolení v krku

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis Purpurea) je činným prostředkem na léčení bolavého krku. Je antiseptická a hojí záněty úst, krku a mandlí. Pijte 125 ml nálevu čtyřikrát denně a kloktejte jím tak často, jak je třeba. Nepijte v těhotenství, může způsobit potrat!

Antibakteriální vlastnosti citronu, dalšího populárního léčiva, se zvýší, přidáte-li do nálevu antiseptikum, jako je např blahovičník nebo-li eukalyptus (Eucalyptus globulus) a med.

Tymián (Thymus vulgaris) má silné dezinfekční vlastnosti a výborné kloktadlo pro bolavý krk, zánět hrtanu a angínu. Kloktejte standardním čajem ze semínka pískavice řeckého sena, řepíku (Agrimonia eupatoria), černohlávku obecného (Prunella vulgaris) či odvarem z kořene hadího kořene většího (Bistorta major) při bolení v krku, zánět úst či jazyka a zánět hrtanu, či nálevu z papriky (cayenského pepře) proti laryngitidě – viz recept

Protizánětlivé a antiseptické vlastnosti heřmánku (Chamomilla recutita) využijte kloktadlo při bolení v krku a infekcích v ústech, jako je například zánět dásní.

Používejte dvojitého odvaru z květů. Mentol v mátě peprné (Mentha piperita) způsobuje, že je příjemně antiseptická.

Bolavý krk uklinděte zábalem z horkého obkladu ze šalvěje (Salvia officinalis) či tymiánnu (Thymus vulgaris), udržujte jej teplý a převažte šátkem. Při bolení v krku je rovněž dobré žvýkat lékořicový kořen (Glycyrrhiza glabra).

Zábal na krk pro děti

Zábal na krk pro děti Zábal na krk dle tradiční Priessnitzovy metody pomáhající proti bolesti v krku. Díky vyjímatelnému obkladu, který můžeme namočit do bylinné lázně, může být i krásně voňavý. Tento zábal se používá jako pomocník při angínách, běžném škrábání v krku, či bolestivém kašli.

Zábal na krk se používá při nachlazení, suchém dráždivém kašli, nebo angíně. Lze jej také využít při akutních nebo chronických zánětech nosu, jícnu a nosních dutin. Je dobré jej aplikovat už při prvotních náznacích nemoci, kdy zabrání dalšímu rozšíření infekce.

Výrobek se skládá ze tří vrstev:

  • Vrchní vrstva tvoří pás ze 100% bavlny.
  • Střední vrstva je nepropustná část pásu umístěna mezi vrchní a spodní vrstvou. Zajistí neprůchodnost vody materiálem a zároveň udrží teplo.
  • Spodní vrstva je tvořena odnímatelnou vložkou z tenkého savého materiálu.
Koupit
Znáte Naděje-byliny.eu ?

Českou rodinnou firmu založenou oceňovanou bylinkářkou Mgr. Jarmilou Podhornou.

Koupit bylinky