Kouzelné bylinky

Kouzelné bylinky je seriál české televize, který v průběhu čtyř sérií dívákům přiblížil úžasný svět léčivých rostlin. Moderátkorka Simona Tancerová divákům postupně představila na 180 různých bylink a vyzkoušela stovku receptů na čaje, masti, tinktury, sirupy, bylinková vína a oleje pro zdraví i pro krásu.

Objevovala léčivou sílu pupenů, díky moravské bylinářce Jarmile Podhorné. Navštívila známé léčitele Bohumila Jukla a Josefa Jonáše. Zkušená bylinkářka a doktora Ivana Haldová pak poskytla desítky rad a receptů.

To vše a ještě mnohem více si můžete připomenout v archivu pořadu, kde lze všechny části zhlédnout. Nebo zkuste rovnou navštívit stránku se všemi recepty, které jste v pořadu mohli vidět, či bylinkami, o kterých si povídali.

Více o pořadu:
Receptář věnovaný bylinkám a jejich využití v každodenním životě.
Naučný pořad, který zábavnou formou pojednává o problematice bylinek a názorně ukazuje, jak je pěstovat, jak je využívat pro své zdraví i jak je používat v kuchyni. Každý díl obsahuje 5-8 epizod (příspěvků), které seznamují diváky s vybranou bylinkou a dále podrobněji pojednávají o jejím pěstování, významu a využití. Podstatou pořadu je přesvědčení, že i lidé, kteří se této problematice nevěnovali, se postupem času naučí využívat bylinky v každodenním životě a někteří se mohou stát i zkušenými bylinkáři.
Moderátorkou je Simona Tancerová, zdravotní sestra – specialistka na TCM a čínské bylinkářství a rovněž také cvičitelka jógy.

Česko, 2014, 26 min
Režie: Igor Chaun, Vít Karas
Kamera: Tomáš Nováček
Hrají: Simona Tancerová