Vánoční dvojčíslo Bylinky revue

vánoční dvojčíslo Bylinky revue

V aktuálním vánočním dvojčísle pro vás redakce přichystala úžasné tipy na tvoření krásných dárků, které jistě potěší vaše blízké, už jenom proto, že jim je sami s láskou vyrobíte. Když si k vánočnímu tvoření ještě provoníte domov pomocí omamné aromaterapie, půjde vám to samo a pěkně od ruky.

Vybíráme z obsahu časopisu Bylinky revue

12 Mandarinka obecná – takhle voní Vánoce

Kdo by neznal oblíbené mandarinky a jejich nádhernou vůni a chuť, jež je skutečným požitkem pro náš organismus a která neodmyslitelně patří k Vánocům.

14 Mandarinkové tvoření

Vyrobte si svůj vlastní mandarinkový krém na strie, který nádherně voní a je zcela bez chemie!

18 Aromaterapie – kouzlo vánočních vůní

K adventní atmosféře patří kromě stromečku, svíček a cukroví také kouzelné vánoční vůně, jež se na vytvoření onoho svátečního kouzla značně podílejí.

32 Kouzlo vánočních tradic

Již brzy tady budou opět kouzelné Vánoce plné vůní, barev a očekávání. Je tedy důležité si připomenout důležité zvyky a tradice Vánoc, protože právě ty pak dělají z těchto svátků jedinečné a krásné období.

42 Domácí adventní kalendář

Jak říká moje babička, domácí je domácí. A takový podomácku vytvořený adventní kalendář? To je přeci náramné zpestření nadcházejících svátků. Nechte se zlákat a vytvořte si jej! Uvidíte, že budete nadšeni, a to nejen zábavnou výrobou, ale také sladkým ochutnáváním rozplývající se čokolády.

44 Vánoční kouzlení

Blíží se ty nejkrásnější svátky roku a vy máte možnost svým nejbližším vykouzlit vlastnoručně vyrobené dárky. Věřím, že obdarované jimi zaručeně potěšíte – dárky vyrobené s láskou totiž udělají radost mnohonásobně větší.

62 Šálek opojné vůně bylinkových čajů

Věřím, že pro každého milovníka bylinek je nejlepší takový čajík, který si v klidu a pohodě svého domova sám s láskou namíchá. Proto jsme pro vás připravili pár tipů na lahodné bylinkové směsi, které vám zpříjemní nadcházející vánoční svátky a dodají vám spoustu hřejivé energie.

69 Svaté, nebo čertovské bylinky?

Andělská a čertovská síla bylinek je známá od nepaměti. Už jen proto, že některé z nich mají anděla či čerta přímo ve svém oficiálním nebo lidovém názvu. Léčivky bývaly také pojmenovávány podle svatých, například po svatém Petrovi, Janovi nebo třeba Barboře.

74 Jmelí, symbol Vánoc

Jmelí nádherný symbol zlatého Slunce, slunečního svitu a ochrany, který neodmyslitelně patří k Vánocům a zavěšené na dveřích patří k tradičním vánočním zvykům. Dovolte nám nyní vás s touto rostlinou více seznámit.

ZAMĚŘENO NA ŽENY

80 Jaké léčivky je vhodné užívat před otěhotněním?

88 Bylinky, které léčí žaludek

Svátky a oslavy často doprovází skoro až neúměrná konzumace všemožných laskomin a pochoutek. Odolat jim často nejde, a proto je dobré mít v zásobě pár tipů, jak v případě potřeby podrážděnému žaludku pomoci.

94 Magazín Zdravé recepty – Vánoční kouzlení

Znáte Naděje-byliny.eu ?

Českou rodinnou firmu založenou oceňovanou bylinkářkou Mgr. Jarmilou Podhornou.

Koupit bylinky