Dubovky – dubové kapky RK

Dubovky - dubové kapky RK

Hlavní účinné látky (třísloviny) reagují s bílkovinami za vzniku určitého povlaku, blanky, která stahuje povrch kůže nebo sliznice (tzv. adstringentní účinek) a izoluje podloží. Reakcí s bílkovinami tedy stahuje povrch otevřených ran, sráží krev, zachycuje viry, chlamýdie, plísně a bakterie (i meningokoky) za jejich bílkovinový obal a je jim tak metabolickou pastí. Přítomný líh je pomáhá ničit a po minutě pálení tlumí bolest.

Dubovky – dubové kapkyobsahují extrakty z bylin, které mají stahující, mírně protizánětlivý a dezinfekční účinek. Podporují regeneraci a hojení kůže a sliznic. Dubové kapky jsou vhodné k výplachům ústní dutiny při paradentóze, k potírání při bodnutí hmyzem. Oplachy působí blahodárně u osob trpících ekzémy, plísněmi, infekcemi, proleženinami a u kožních obtíží spojených s cukrovkou. Sedací koupele se používají při hemoroidech.

Složení
Dub letní (Quercus robur, extrakt)
Řepík lékařský (Agrimonia eupatoria, extrakt)
Heřmánek pravý (Matricaria chamomilla, extrakt)
Kostival lékařský (Symphytum officinale, extrakt)
Lopuch větší (Arctium lappa, extrakt)
Levandule lékařská (Lavandula angustifolia, extrakt)
Jitrocel kopinatý (Plantago lanceolata, extrakt)
Šalvěj lékařská (Salvia officinalis, extrakt)
Přeslička rolní (Equisetum arvense, extrakt)
Zlatobýl obecný (Solidago virgaurea, extrakt)
Přídatné látky voda, ethanol

Dávkování

Na pokožku aplikujte přímo nebo pomocí vaty zvlhčené několika kapkami. Přiložte nebo lehce vtírejte do postižené oblasti. Pro koupele a oplachy dejte 1 polévkovou lžíci na 1 litr převařené vody. Pro výplachy úst rozřeďte 1/2 čajové lžičky na 100 ml vody.

Upozornění
Určeno pouze k zevnímu použití. Uchovávejte v suchu a chladu v dobře uzavřeném obalu, mimo dosah dětí. Chraňte před světlem a mrazem. Sediment bylinného původu není na závadu. Při vniknutí přípravku do očí vypláchněte proudem vody.